ОМ: Македонија во НАТО, рамо до рамо со најголемите и најмоќните

by fokus 18:58
18:58

Партијата на Љубе Бошкоски, Обедините за Македонија ја поздрави одлуката на НАТО да и доделу покана на Македонија за почнување преговори за членство.

-Ја поздравуваме одлуката, за отпочнување на преговори за приклучување на Република Македонија, кон алијансата, нагласуваме дека Република Македонија вложи, огромен напор, помина долг пат, но овој успех не смее да биде занемарен. Секако дека прогресот не застанува овде, напротив ова треба да биде најсилниот стимул, за исполнување на конечните услови, до конечниот триумф. Македонија во НАТО, рамо до рамо со најголемите и најмоќните, стои во соопштението од партијата.

- Advertisements -

Поврзани новости