Од утре бензините ќе чинат поефтино за еден денар

by Фокус 12:58
12:58

Бензините од утре ќе се продаваат според новите пониски цени.

Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по пониска цена за 1,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС – 95 за пониска цена од еден денар итн.

- Advertisements -

Исто така, се намалува и цената на мазутот за 0,740 ден/кг во однос на претходно утврдената цена, односно сега мазутот се продава по цена од 32,954 ден/кг.

Поврзани новости