Од досегашните преброени гласови Темелковски води со 2.100 гласови пред Тарчуловски во Кисела Вода

by Fokus 20:01
20:01

Според досегашните преброени гласови во скопската општина Кисела Вода, Филип Темелковски од редовите на СДСМ води со 2.100 гласови повеќе од неговиот противкандидат Јохан Тарчуловски од реодвите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, информираа од СДСМ за „Фокус“.

Според нашите неофицијални информации, од досегашните преброени гласови во скопски Бутел, кандидатот на СДСМ води со 2.400 гласови.

- Advertisements -

 

 

 

Поврзани новости