Кандидатите на СДСМ водат во Гази Баба и во Македонски брод

by fokus 20:04
20:04

Кандидатот на СДСМ во Гази Баба, Борче Ѓеоргиевски, за сега води пред неговиот противкандидат и досегашен градоначалник, Тони Трајковски, велат партиски извори.

Се очекува победа на СДСМ во оваа општина, но неизвесноста трае се до пребројување на гласовите.

- Advertisements -

Според информации од партијата на власт нејзиниот кандидат води и во Македонски брод. Од СДСМ очекуваат победата да ја понесе и Живко Силјаноски.

Поврзани новости