Обвинителството демантира дека Мукоски и Василевски се повикани на распит

by Fokus 11:53
11:53

Јавното обвинителство се огласи со официјална информација и демантира дека пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски и Сашо Василевски биле повикани на распит.

Синоќа медиумите информираа дека Мукоски и неговиот колега Сашо Василевски денеска се повикани на распит во Обвинителството за настаните од 27 април. Тие заедно со Јохан Тарчуловски се дел од пратениците кои се посочени дека ги отвориле собраниските врати на 27 април кога поголема група демонстранти влегоа во Законодавниот дом.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

 

 

Поврзани новости