Обвинителство бара укинување на притворот за Пешевска, а Дурловски да биде преместен во куќен притвор

by fokus

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција бара од Судот да биде укинат притворот за  пратеничката Жаклина Пешевска и да биде заменета со мерки за претпазливост, а за оперскиот пејач Игор Дурловски  мерката притвор за биде заменета со куќен притвор.

„За останатите осомничени лица обвинителството останува на барањето за продолжување на претходно изречените мерки за обезбедување на присуство и за непречено водење на кривичната постапка“, соопштуваат од Обвинителството.

Поврзани новости