Обезбедувач во гинекологија Чаир бил нападнат од две лица

by Fokus

МВР информира дека вчера попладне во 18.50 часот во СВР Скопје, Ж.Д.(60) од Скопје пријавил дека околу 13.00 часот на работното место како обезбедување во Јавна здравствена установа – Специјална болница по гинекологија и акушерство во Чаир бил физички нападнат од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости