Нови 44 случаи со ковид 19

by Фокус

Во последните 24 часа, направени се 564 тестови, а регистрирани се 44 нови случаи со ковид 19.

Во текот на изминатите 24 часа, нема регистрирани починати лица, соопшти Министерството за здравство.

Досега, во земјата се направени вкупно 2.179.129 тестирања, а вкупната бројка на дијагностицирани лица од почетокот на епидемијата изнесува 343.800.

Поврзани новости