Fashion Group со исклучително успешна онлајн сезона: Клиентите се на прво место!

by Fokus

Дали си и ти еден од 70.000 регистрирани корисници на онлајн продавницата на Fashion Group?

Ако одговорот е да, тогаш сме многу среќни што си дел од големото семејство. Но, доколку одговорот е не, тогаш ова е одлична шанса да те воведеме во магичниот свет на онлајн шопингот!

Можеш да одбереш дали сакаш да одиш на веб сајтот на Fashion Group или да си инсталираш мобилна апликација.

Што и да одбереш од ова, секако имаш супер можност, додека уживаш во својот домашен или работен простор, да ги погледнеш последните модни трендови и да одбереш комбинации за актуелната или наредна сезона. Па дури и да си меѓу најпребирливите, нема шанси да не најдеш нешто што ти се допаѓа од триесетина брендови кои ја сочинуваат групацијата и преку 20.000 производи достапни онлајн.

Fashion Group

Неколку опции од нашата онлајн продавница се најкористени. Една од најомилените опции е можноста да го сочуваш производот, твојот моден фаворит и да му се навратиш кога сакаш да си го потврдиш изборот. А втората е можноста да те известиме кога некој од производите за кои си заинтересиран има намалена цена или е на промоција.

Fashion Group

Ако некој имал побрзи прсти од тебе и го купил, ние те известуваме и кога е повторно достапен на залиха. И на крај, можноста картичката за шопинг да ти биде безбедно зачувана, за следниот пат да не мораш да ја внесуваш и за да не те претрка некој!
А на тема брзина, минатата година ја воведовме и опцијата „Брза достава“, па ако нешто е многу итно и важно, сакаш некого да израдуваш, да му пратиш подарок, а притоа купуваш на ниво на Скопје, истото ќе го добиеш за неверојатни четири часа.
За деновите кога ти немаш доволно инспирација, ние ја имаме! Shop the look сегментот и нашиот моден блог, каде од прва рака ги имаш сите новитети, промоции и трендови.

Зошто ни е важно да го знаеш ова?

– Затоа што сакаме да имаме целосна доверба кај секој наш постоечки или потенцијален купувач. Она што го започнавме во 2017 година, се развиваше постепено, се правеа нови верзии, за во 2019 да лансираме нова платформа за онлајн купување и мобилна апликација.

Потоа дојде пандемијата и ни’ кажа да си ги одмериме силите и така почнавме уште повеќе да се запознаваме со нашите купувачи, но и трендовите во е-комерц сегментот. Во пандемијата го отворивме и новиот Окаиди сајт, а Fashion Group сајтот го надградивме со нова понуда, нови брендови и нови категории, па оттаму и outlet опцијата. Слушавме, се обидувавме, се подобрувавме и на крај како признание ја добивме наградата за најдобар е – трговец за облека, обувки и додатоци во Македонија три години по ред. Покрај оваа награда изминатите години освоивме и голем број на други награди поврзани со e-commerce работењето. Изминатата година, на наше огромно задоволство имавме испорачано речиси 100.000 пратки за нашите клиенти и над 150.000 продадени производи. Мобилната апликација на Fashion Group достигна бројка од над 20.000 регистрирани корисници, нешто на што особено се гордееме со оглед на постојаните надоградувања на истата за уште полесно и поневеројатно шопинг искуство на нашите клиенти.

Новата сезона ќе донесе уште многу новитети за нашите клиенти, а она што можеме да ви го ветиме е уште позабавно искуство кога е онлајн шопингот во прашање за што Fashion Group е секогаш вашиот најзабавен и најдобар партнер!

ПР

Поврзани новости