Нов земјотрес почувствуван во Битола

by Fokus 12:13
12:13

Ноќеска во 3.40 часот во Битола е почувствуван нов земјотрес, покажуваат податоците од Европско Медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Земјотресот бил со јачина од 2,8 степени по Рихтеровата скала, а епицентарот е во Лерин, во соседна Грција.

Поврзани новости