Нов смртен случај: Почина трудница на скопската Клиника за гинекологија

by Фокус

Трудница во петти месец од бременоста починала на Клиниката за гинекологија во Скопје, дознава НОВА. Според неофицијални информации, жената починала од крварење.

Од Клиниката за гинекологија во Скопје не сакале да го коментираат настанот, но најавено е дека подоцна ќе излезат со соопштение. Од Министерството за здравство рекле дека не се запознаени со ваков случај.

Поврзани новости