Невреме во демирхисарско, град во Слепче

by fokus 22:50
22:50

Доцна попладнево демирхисарскиот крај  го зафати силно невреме со врнежи од дожд и град.

Во селото Слепче кое е најпогодено од невремето, врнел град којшто во еден момент го послал селото како снежна покрива.

Засега нема информации за евентуални штети од временската непогода.

Поврзани новости