Нема преживеани лица во авионската несреќа во Индонезија

by fokus

Претставник на индонезиската Агенција за спасување Бамбанг  Сурјо денеска изјави дека нема да има преживеани лица откако авион на компанијата „Лајон ер“ утрово се урна во море набрзо по полетувањето од Џакарта.

Предвидувам дека нема да има преживеани, истакна Сурјо, додавајќи дека се уште не е пронајден трупот на авионот.

Авионот на „Лајон ер“ со 189 патници и членови на екипажот утрово се урна во море и потона во близина на островот Јава, само 13 минути по полетувањето од Џакарта.

Поврзани новости