Нема нови рестриктивни мерки, одлучи Комисијата за заразни болести

by Fokus

Комисијата за заразни болести по одржаниот утрински состанок одлучила да не предложи воведување на какви било рестриктивни мерки, информираат повеќе медиуми.

Според надлежните, епидемиолошката состојба во земјава е стабилна и дека потребно е помасовна вакцинација за да се спречи појавата на нов бран.

Поврзани новости