Не стивнува пожарот кај Крушево, огнот се шири накај Мечкин Камен

by fokus 14:49
14:49

Испратена е дополнителна воздухопловна помош за гаснење на пожарите во околината на Крушево.

Според информациите, пожарот засилено се шири од некогашното влашко село Трстеник кон месноста Мечник Камен.

- Advertisements -

Неофицијално, еден од потпалувачите е веќе пронајден и предаден на ЈО за понатамошна постапка.

Поврзани новости