Наумов: Има пари за плати и пензии, нема за корупција

by Fokus 16:01
16:01

Опозициската СДСМ тврди дека со спречувањето на задолжувањето со еврообврзница не си кратиле средствата за плати и пензии во буџетот, туку дека спречиле задолжување за непродуктивни трошења, корупција и криминал.

Кире Наумов денеска изјави дека процесот на задолжување со 650 милиони евра е одложен, но не и прекинат.

– Неколку меѓународни финансиски институции јасно порачаа дека соработката со Владата ќе ја продолжат по одржување фер и демократски избори – истакна Наумов.

Поврзани новости