Напаѓачот на Тодоров е 57-годишен маж од Велес

by Fokus 13:06
13:06

Обидот за убиство на поранешниот министeр за здравство и екс вицепремиер го направил 57-годишниот Љ.С. од Велес кој веднаш е приведен од страна на полицијата, објави Вест.

Пред министерството за здравство се испукани пет истрели, а во 12 и 30 требаше да се изврши промопредвањето на министерската функција на новиот министер Арбен Таравари.

- Advertisements -

Поврзани новости