ГАЛЕРИЈА: Заев пречекан на Илинденска од Димитриев

by Фокус 13:09
13:09

Новоизбраниот премиер Зоран Заев денеска во 12.30 часот, во придружба на неколку членови од владиниот кабинет, влезе во владината зграда на Илинденска, кадешто срдечно беше пречекан од неговиот претходник Емил Димитриев.

 

Поврзани новости