Најмалку тројца загинати откако автобус излета во провалија во Истанбул

by fokus 16:21
16:21

Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи денеска во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија.

Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот Кузеј-Мармара и паднал во провалија длабока 30 метри.

Според првичните информации, во инцидентот се повредени 18 лица кои се згрижени во болниците во Истанбул.

Истрагата е во тек, а сообраќајот на тој дел од патот привремено е во прекин.

Поврзани новости