На Младенов му биле прислушувани над 10.000 разговори!

by Фокус 14:24
14:24

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес -конференција истакна и дека новинарот Никола Младенов бил незаконски прислушуван со години, односно му бил прислушувани повеќе од 10.000 телефонски разговори.

Заев потсети, дека покрај Младенов, незаконски биле прислушувани околу 100 новинари.

- Advertisements -

Поврзани новости