На 17 октомври пресуда за кумановските настани во кои загинаа осуммина припадници на полицијата

by Fokus 11:28
11:28

На 17 октомври ќе биде соопштена пресудата за кумановските настани кога загинаа осуммина припадници на македонската полиција и десет лица од вооружената група.

Во случајот се обвинети 37-мина за тероризам и за терористичка организација кои на денешното рочиште ги изнесуваа завршните зборови.

- Advertising -

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најави и меѓународна истрага за кумановските случувања.

Поврзани новости