МВР: Запален автомобилот на позната скопска бизнисменка

by Фокус

Непознат сторител рано изутрина фрлил молотов коктел врз патничко возило марка „Цитроен“, во сопственост на позната скопкска бизнисменка.

Како што објавија некои од медиумите, се работи за Кираца Трајковски, долгогодишна функционерка во „Фершпед“ се до неодамна, кога ја загуби внатрешната битка со Штерјо Наков.

Од полицијата соопштија дека преземаат мерки за расчистување на случајот со опожареното возило.

Поврзани новости