МВР се уште испитува каков експлозив експлодира кај владата

by Фокус

Министерството за внатрешни работи се уште врши анализа за видот на експлозивот кој одекна во близина на владината зграда на Илинденска во петокот вечерта.

Нема ниту информации ниту за тоа дали се работи за проектил истрелан од близина или од подалеку.

Од експлозијата не е причинета никаква материјална штета.

Поврзани новости