Мицковски: Идниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ треба да биде прифатен од граѓаните и од меѓународната заедница

by fokus 18:03
18:03

Ако Никола Груевски поднесе оставка, новиот претседател на ВМРО ДПМНЕ треба да исполнува три услови – прво да биде прифатлив за партиската база, потоа за македонските  граѓани  и третиот услов е да биде прифатлив за меѓународната заедница, вели  Христијан Мицкоски за емисијата Фактор магазин.

Во првото интервју по локалните  избори, генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ оценува дека локалните избори биле нерегуларности, но во истовреме за изборниот пораз одговорност ја лоцира и во одредени погрешни политики на партијата.

- Advertisements -

Поврзани новости