Мицкоски за шпекулациите дека власта се обидува да „купи“ пратеници за уставните измени: Штом има сомнеж, значи нема правда

by fokus

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција на прашањето дали има вистина во шпекулациите дека власта се обидува на најразлични начини да ги убеди пратениците да гласаат за уставните измени, тој одговори:

-Самиот факт што во јавноста има сомнеж дека некој тргува со правдата и правото говори дека во оваа држава ниту има правда, ниту има правдина. Не би коментирал понатаму што се се случува во оваа држава, рече Мицкоски.

Поврзани новости