Министерката Јанкулоска се заблагодари, но не објасни зошто си дава оставка

by Фокус 21:29
21:29

Во очекување на официјалната оставка на министерката за внатрешни работи Гордана Jанкулоска, таа се обрати на својот фејсбук профил:

„Во изминативе години не штедејќи време и енергија работев професионално и посветено секогаш раководејќи се од интересите на граѓаните и пред се раководејќи се од интересите на Македонија.  Му благодарам на Премиерот Груевски за дадената доверба, на моето семејство и пријателите за разбирањето и поддршката и на најдобриот тим, моите соработници од МВР со кои беше задоволство да се соработува секогаш во интерес на Македонија!“, напиша министерката Јанкулоска.

Поврзани новости