Мијалков пристигна во партискиот штаб ФОТО

by fokus 23:38
23:38

Во штабот на ВМРО – ДПМНЕ каде што се очекуваат конечните резултати од денешното гласање пред малку дојде и Сашо Мијалков, поранешен шеф на ДБК.

Мијалков пристигна заедно со Емил Димитриев, премиерот во заминување.

- Advertisements -

Во седиштето на ВМРО – ДПМНЕ вечерва дојде и екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Поврзани новости