СДСМ повика на прослава пред Влада

by fokus 23:28
23:28

Откако ги објавија првичните резултати од пресметките на партијата, според кои СДСМ има освоено 52, а ВМРО ДПМНЕ би требало да освои 51 пратенички места, Социјалдеморкатите повикаа на прослава.

-Ве повикувам сите заедно да одиме пред Владата на Република Македонија и заедно да ја славиме победата! – рече Стефан Богоев на прес-конференцијата во партиското седиште.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Истовремено пак,  Државната изборна комисија објави нови резултати според кои ВМРО-ДПМНЕ се уште води за 5 проценти пред СДСМ.

Резултатите се менуваат од минута во минута.

Поврзани новости