Меѓу загинатите во нападот во Москва и тројца Срби – татко и мајка со шестгодишен син

by Fokus

Трагедијата по терористичкиот напад во Москва од ден на ден добива се поцрн биланс.

Откако властите информираа дека нема загинати српски државјани во терористичкиот напад во Москва, медиумите објавија дека во таа трагедија загинале тројца Срби.

Како што пренесуваат Б92 животот го загубиле брачна двојка од Војводина и нивниот шестгодишен син.

 

Поврзани новости