Малчески: Интересот ја уништи ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 08:20
08:20

Анализирајќи ја состојбата во ВМРО-ДПМНЕ, Самоил Малчевски, вели дека интересот ја уништил самата партија.

-И самите кои во изминативе денови велат дека конгресот се организира во некои чудни околностии немаат поклопен интерес со врхушката, а тоа го докажува разделувањето на неколку различни групации, рече Малчески во синоќешната дебата „Клик плус“ на ТВ 21.

Поврзани новости