Муковски синоќа бил на преглед на скопските клиники по што бил вратен во „Шутка“

by fokus 08:31
08:31

Крсто Мукоски, синоќа од истражниот затвор „Скопје“ бил однесен на скопските клиники за да го прегледа специјалист.

Мукоски по прегледот, повторно бил вратен зад решетки, каде што ја издржува мерката притвор. Тој, зеаедно со уште петмина пратеници е осмничените за крвавиот четврток што се случи на 27 април во Собранието.

Поврзани новости