Мајка пријавила во полиција дека 55-годишен маж повеќе пати ја силувал нејзината осумгодишна ќерка

by fokus

41 годишна жителка од Валандово пријавила вчера во полициската станица во Валандово дека 55-годишен маж од село Пирава, во повеќе наврати во период од еден месец, извршил полови дејствија врз нејзината осумгодишна ќерка, информираат од МВР.

И втората ќерка на жената, 15- годишна малолетничка, им раскажала на родителите дека истото лице во неколку наврати се обидел истото да и го направи и на неа, но таа успеала да избега.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости