Мајка ја бара исчезнатата ќерка

by Fokus 16:46
16:46

Мајка во полиција пријавила дека исчезнала нејзината 20-годишна ќерка, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 15.00 часот во СВР Куманово,  М.З. (39) од Куманово пријавила дека нејзината ќерка М.З. (20) на 12.05.2018 година околу 09.00 часот излегла од нивниот семеен дом и не се вратила.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости