Лефков откри зошто ВМРО-ДПМНЕ не поднесе кривична пријава против Џафери

by Fokus 22:17
22:17

Го гостувањето во ТВ 24, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков говореше за состојбата со институциите во државава, но и функционирањето на Собранието и односот со претседателот Талат Џафери.

„Узурпирани ни се институциите целосно. Ликот на Ковачевски е лице на премиер кој што узурпира. Ликот на Талат Џафери кој што го узурпира Собранието. Една граѓанска иницијатива тој ја одбива затоа што не можело да се толкува“, истакна Лефков.

Поврзани новости