Лажниот сведок М.Т. му бил шофер на Спасов

by fokus

Лицето кое по сообраќајката во која учествувал заменик министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, дошло да каже дека наводно тоа го возело џипот на функционерот, е возачот на Спасов, објави порталот Нова.

МВР во соопштение наведе дека лице со иницијали М.Т. се појавило откако Спасов избегал од местото на настанот и тврдело дека тоа го возело „туарегот“ кој предизвикал две сообраќајки.

 

Поврзани новости