Кривичниот совет одлучи Кочан да остане на слобода

by fokus 21:10
21:10

Кривичниот совет вечерва ја одби жалбата на СЈО и го потврди решението на судија на претходна постапка, со што Сеад Кочан ќе остане на слобода.

Денеска се одржа седница на која аргументите ги соочија СЈО и одбраната на Кочан. Според СЈО, гаранцијата од еден милион евра не значи дека бизнисменот нема повторно да се даде во бегство. Одбраната пак, смета дека сосема е нормално Кочан да остане на слобода со толку висока гаранција.

Поврзани новости