Кожна чанта “луј витон” била одземена од домот на Катица Јанева

by fokus

Од домот на Катица Јанева во Скопје, при претресот за истрагата “Рекет” обвинителката Вилма Русковска одзела мобилен телефон, нотес, како и кожна чанта од марката “луј витон”.

-Одземена е и една аголна гарнитура, две фотелји и една дрвена маса, рече обвинителката Ивана Трајчевска.

Од канцеларијата на Јанева во СЈО пак биле биле одземени еден лаптоп, 1 двд, неколку УСБ, два надворешни хард диска…

Во торба “луј витон” пак бизнисменот Орце Камчев стави еден милион евра, а со која од неговиот дом заминале Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец.

Судењето е во тек.

В.В.

Поврзани новости