Ковачевски: Северна Македонија и Шпанија се силни сојузници

by fokus 18:53
18:53

Северна Македонија и Шпанија се силни сојузници. Нашата одлична билатерална соработка трае речиси 30 години, а со отпочнувањето на преговорите се отвора простор и за дополнително продлабочување, напиша пррмиерот Димитар Ковачевски, откако го пречека шпанскиот колега Педро Санчез.

-Нашите земји се НАТО сојузници, продолжуваме да се залагаме за мир, стабилност, просперитет и побезбедна Европа, напиша Ковачевски на фејсбук.

Поврзани новости