Кочани: По една седмица пријавил дека неговата сестра се оддалечила во непознат правец

by fokus 11:48
11:48

Во текот на вчерашниот ден, жител на Кочани пријавил дека исчезнала неговата сестра, која на 20.08 се оддалечила во непознат правец.

„На 27.08.2018 година во 07,40 часот во Полициската станица Кочани, К.Т.(37) пријавил дека од 20.08.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата сестра Л.Т.(38).Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, соопштуваат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости