Клинтон: Сакав да се затворам дома и да не излезам

by fokus 20:57
20:57

Хилари Клинтон се појави на првото интерјву откако загуби на претседателските избори од Доналд Трамп и не ја криеше својата разочараност.

-Ќе признаам дека доаѓањето овде не беше лесно. Имаше неколку моменти претходната недела кога се што сакав да правам е да се склупчам со добра книга, со моите кучиња и да не излезам од дома, рече Хилари.

- Advertisements -

Клинтон рече дека знае дека многумина се разочарани од резултатите и дека не е лесно и истакна дека и таа како и голем дел од Американците се прашувале дали Америка е земја како што мислеле дека е.

Поврзани новости