Кекеновски за Иницијативата за реформирање на ДПМНЕ: Заеднички да ги сплотиме силите и да ја ослободиме партијата од криминалите структури

by Fokus 13:39
13:39

Јове Кекеновски од ФРОДЕМ во изјава за „Фокус“ тврди дека го радува фактот што членовите на ВМРО-ДПМНЕ се освестиле и се борат за реформи и демократизација на партијата, за што тие се бореле веќе десет години.

– Би сакал сите заедно да ги сплотиме силите за вистинска демократизација на партијата, ослободена од криминалните структури бидејќи на државата и е потребно чесно членство и чесни патриоти. Стоиме на располагање, заеднички да ја унапредиме внатрепартиската демократизација, за што партиската врхушка веќе подолг период не третира како фракционери – истакна Кекеновски.

- Advertisements -

Поврзани новости