Ќе има минимално намалување на струјата, најавуваат од Регулаторната комисија за енергетика

by fokus 11:04
11:04

Ќе има минимално намалување на цената на струјата, најавуваат од Регулаторната комисија за енергетика.

Подготвителната седница за цената на електричната енергија е закажана за утре, по што е најавена прес-конференција на која претставници на РКЕ ќе објават колкаво ќе биде намалувањето.

- Advertisements -

Поврзани новости