(Галерија) Заев доби поддршка на конгресот на СДСМ

Вчера доцна во вечерта делегатите му дадоа доверба на актуелниот лидер

(Галерија) Скопскиот маратон

Главниот град како вистинска спортска метропола

Виена 2014-та

Фоторепортерот на „Фокус“ деновиве беше во Виена, градот во кој барокот е дел од минатото. Колку далеку е отиден, во стилски поглед, главниот град на Австрија пред главниот град на Македонија, погледнете од следниве фотографии.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Првомајски протест низ скопските улици

Барањата на синдикатите и на граѓаните што ги поддржаа се: Законот за минимална плата да не дискриминира и ефективно да ги казнува прекршителите, правото на штрајк да се ослободи од законските стеги, а правото на синдикално организирање да не биде мртво слово на хартија.

(Галерија) ВМРО-ДПМНЕ слави

Партијата на Груевски вчеравечер на скопскиот плоштад

Цивил: Возила од Пустец во Бутел и во Аеродром

Според набљудувачите десетина гласачи од Пустец со македонски лични карти биле донесени во Бутел

Организиран превоз на гласачи во скопско

Сцените се од скопските населби Стопански двор и Волково

ФОТО: Објавените имотните листови од СДСМ за имотот на ВМРО-ДПМНЕ

Ова се имотните листови кои на денешната прес-конференција ги обелодени СДСМ за имотот од 1,6 милиони евра што ВМРО-ДПМНЕ наводно ги купила во предизборието

(Галерија) Штабот на Иванов по победата во првиот круг

Атмосферата во Домот на АРМ по победата во првиот круг од претседателските избори

(Галерија) Првиот митинг на СДСМ за парламентарните избори

Опозицијата вечерва се собра на скопскиот плоштад Пела.

(Галерија) Митинг на ВМРО-ДПМНЕ на скопскиот плоштад

Стартуваше кампањата за предвремените парламентарни избори.

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ