Катастрофа против Египет: Македонија „згазена“ против домаќинот на СП

by fokus 19:33
19:33

Нов пораз за македонската ракометна репрезентација на Светското првенство 2021 година против Египет (38-19).

Домаќинот ја „уништи“ селекцијата на Македонија, која немаше никакво решение на овој меч.

- Advertisements -

Катастрофата беше најавена на полувреме, кога репрезентацијата на Египет имаше водство од 20-6, а со исто темпо продолжи и во вториот дел.

Со новиот пораз Македонија остана на четврта позиција, се уште без освоени бодови.

Поврзани новости