Каринс: Денеска нема да има одлука за Северна Македонија и за Албанија

by fokus 11:08
11:08

Премиерот на Летонија, Крисјанис Каринс, порача дека денеска нема да има одлука за Македонија и за Албанија, пренесуваат албански медиуми присутни на Самитот.

„Проширувањето е многу значајно за нас, но не сите земји се согласија за започнување на преговорите. Се бара едногласна одлука“, изјавил Каринс.

- Advertisements -

Дека денеска нема да има одлука потврдил и премиерот на Луксембург, Хавиер Бетел.

Поврзани новости