Камион се излизгал и излетал од патот кај росоманско Рибарци

by Fokus 08:38
08:38

Камион се излизгал и излетал од патот синоќа кај росоманското село Рибарци, најверојатно поради снежниот коловоз, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Додевски појасни дека повредени нема, причинета е само материјална штета.

- Advertisements -

Поврзани новости