Јанкулоска во „бомбите“: Вака како што сме тргнале, сите ќе завршиме во затвор

by Fokus 13:40
13:40

Поранешната прва полицијка Гордана Јанкулоска во еден од телефонските разговори што ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев со екс министерот за финансии Зоран Ставрески револтирани од се што се случува во партијата и од тоа како што велат „немаат пари за леб, а трошат на чоколадо“, во еден момент вели дека вака како што тргнале, еден ден сите ќе завршат во затвор.

Поврзани новости