Јанева и денеска во Собрание

by fokus 10:58
10:58

Расправата за извештајот на Специјалното јавно обвинителство во Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците ќе продолжи и денеска напладне.

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, минатата недела три дена доаѓаше во Собранието за да одговара на пратеничките прашања, а треба да продолжи и денеска.

На оваа седница треба да се расправа и за извештајот на Марко Зврлевски, но тоа ќе се случи кога ќе биде исцрпена расправата за СЈО.

Поврзани новости