Иванов прва ѕвезда на инагурацијата на Ердоган

by Фокус 16:39
16:39

Шефот на државава Ѓорге Иванов во четвртокот учествуваше на инагурацијата на новиот турски претседател, доскорешниот премиер Реџеп Таип Ердоган.

Според фотографиите објавени на официјалната фејсбук-страница на Иванов, нашиот претседател бил вистинска ѕвезда на прославата, бидејќи во сите кадри е веднаш до Ердоган и до првата дама на Турција.

10411256_10152360779341158_6810754634971569416_n

10632859_10152360779216158_579085087963505847_n

10494611_10152360779236158_2744102589861849336_n

Поврзани новости