Иванов денеска на средба со Путин

by fokus 10:28
10:28

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска во Москва ќе оствари средба со претседателот на Русија, Владимир Путин.

Иванов вчера Иванов се сретна со Патријархот на Руската православна црква, Кирил и со епископ Тихон, а патријархот на Руската православна црква на свечена церемонија што се одржа во храмот Христос Спасител во Москва, на Иванов му ја врачи наградата „Неговата светост патријарх московски и на цела Русија Алексеј Втори” со која е одликуван за 2016 година.

- Advertisements -

Поврзани новости